Трудовой кодекс
require_once('includes/ban_app.inc'); ?>В інтерв’ю британській газеті Клацнути Daily Telegraph він розповів, що неспроможність ЄС централізовано координувати економічну політику в країнах-членах дозволила декому з них погрузнути в непідйомних боргах.
Пан Делор, який очолював Європейську комісію від 1985 до 1995 року, відігравав ключову роль у процесі введення євро.
Він зробив свої коментарі на тлі дедалі гучніших сумнівів у життєздатності єврозони.
В інтерв’ю Daily Telegraph пан Делор сказав, що боргову кризу породила не сама ідея єдиної валюти, а "помилка у її втіленні", яку допустили політичні лідери, що наглядали за введенням євро.
"Міністри фінансів не бажали бачити якісь неприємності, з якими їм би довелося мати справу", - сказав 86-річний француз.
Пан Делор твердить, що всі європейські країни мають розділити провину за боргову кризу, яка поставила існування євровалюти під загрозу.
"Кожному варто перевірити своє сумління", - каже він.
"Замало, запізно"
Говорячи про позицію країн – таких як Британія – які відмовлялися від участі в єврозоні, застерігаючи, що валюта не може працювати без держави, пан Делор сказав: "Вони мали рацію".
Він додав, що реакція нинішнього покоління лідерів ЄС на кризу була "замалою і запізнілою".
Зокрема пан Делор відзначив "поєднання впертості німецької ідеї монетарного контролю з відсутністю ясного бачення з боку всіх інших країн".
Кореспондент BBC в Брюсселі Кріс Морріс каже, що ці коментарі прозвучали напередодні критичного для єврозони тижня.
У п’ятницю, 2 грудня, німецький канцлер Ангела Меркель оголосила, що Європа працює над заснуванням "фіскального союзу" з тим, щоб змусити учасників ЄС дотримуватися бюджетної дисципліни.
Пані Мерель і президент Франції Ніколя Саркозі закликали змінити угоди, на яких ґрунтується існування ЄС.
Двоє лідерів мають зустрітися в понеділок, 5 грудня, щоб погодити спільні пропозиції для зустрічі європейських очільників, запланованої на наступний тиждень.