Трудовой кодекс
require_once('includes/ban_app.inc'); ?>МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ
ЛИСТ
20.01.2014 № 1112/7/99-99-15-04-01-17
Про особливості адміністрування у 2014 році збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками
Головні управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим, областях, м. м. Києві та Севастополі, Міжрегіональне головне управління – Центральний офіс з обслуговування
Міністерство доходів і зборів України з метою забезпечення повноти нарахування та сплати збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками (далі – Збір) направляє для використання у роботі рекомендації щодо особливостей адміністрування у 2014 році Збору в умовах дії Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Платники, об’єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення і сплати Збору визначено главою 3 розділу ХІV Кодексу.
Відповідно до статті 310 Кодексу платниками Збору є оптовий постачальник електричної енергії та виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії, та теплової енергії (далі - юридичні особи).
Об'єктом оподаткування Збором, згідно зі статтею 311 Кодексу, є:
а) для оптового постачальника електричної енергії - вартість відпущеної електричної енергії без урахування податку на додану вартість;
б) для юридичних осіб - вартість відпущеної електричної енергії, що продається поза оптовим ринком електричної енергії, зменшена на вартість електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, а для гідроенергії - виключно у частині виробленої малими гідроелектростанціями без урахування податку на додану вартість.
Ставка Збору становить 3 відсотки від вартості фактично відпущеної платником Збору електричної енергії без урахування податку на додану вартість (стаття 312 Кодексу).
Базовий податковий (звітний) період для Збору дорівнює календарному місяцю. Податкові декларації Збору подаються платниками Збору контролюючим органам за місцем податкової реєстрації, за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1026, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за № 29/18767 у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, а саме протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, (підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).
Податкове зобов'язання із Збору за базовий податковий (звітний) період визначається виходячи з ставки Збору і вартості фактично відпущеної електричної енергії.
Юридичні особи - виробники електричної енергії на малих гідроелектростанціях спрямовують кошти у розмірі Збору на будівництво нових та реконструкцію і модернізацію діючих малих гідроелектростанцій.
Контроль за цільовим використанням таких коштів здійснює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.
Збір сплачується платниками Збору за місцем податкової реєстрації у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, а саме протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації (пункт 57.1 статті 57 Кодексу).
Зобов'язуємо довести цей лист до відома та використання у роботі підпорядкованим структурним підрозділам та платникам Збору.
Заступник Міністра А.П. Ігнатов