Налоговый учет
require_once('includes/ban_app.inc'); ?>ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
28.02.2013 № 3183 /6/18-8515
Про надання роз’яснення
Державна податкова служба України розглянула лист <…> щодо звернення ПП «Дагпром – союз» від 23.01.2013 № 13-00011 про надання роз’яснень окремих норм чинного законодавства та повідомляє.
Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі − ЄРПН), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі − Порядок) не передбачено здійснення органами державної податкової служби України заборони реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
В той же час пунктом 9 Порядку встановлено перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: наявність помилок, відсутність у Єдиному реєстрі податкових накладних відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується, факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі − Кодекс) якщо надіслані податкові накладні сформовано з порушенням вимог, передбачених Кодексом, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
При цьому платник має право зареєструвати в ЄРПН правильно оформлену податкову накладну з урахуванням терміну реєстрації відповідно до цієї статті Кодексу.
Враховуючи зазначене, податкові накладні, сформовані з дотриманням вимог Кодексу та чинних нормативно-правових актів, які регламентують порядок надсилання податкових документів засобами телекомунікаційного зв’язку до органів державної податкової служби, зокрема податкових накладних, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Заступник Голови А.П. Ігнатов