Налоговый учет
require_once('includes/ban_app.inc'); ?>
З 14 лютого поточного року спільні робочі групи з 268 працівників податкової та митниці перевіряють правильність митного оформлення товарів у пунктах пропуску через державний кордон у зонах діяльності Львівської, Ягодинської, Чопської та Південної митниць. Інформація про результати проведених оглядів транспортних засобів і контейнерів, виявлені порушення митних правил, факти можливого заниження митної вартості товарів, а також порушень службових обов'язків співробітниками митниці спрямовується до спеціального аналітичного центру.
За допомогою спеціальних ІТ-систем аналітики обробляють та узагальнюють цю інформацію, напрацьовують методи системної протидії службовим правопорушенням та корупції на митниці під час ввезення та вивезення товарів. Також формується «чорний список» підприємств і митних брокерів, які схильні уникати митних платежів через корупційні стосунки з працівниками митниць.
Фахівці Міндоходів констатують, що завдяки вжитим заходам, спрямованим на мінімізацію корупційних ризиків, забезпечене зростання обсягів митних платежів. Наприклад, в Одеському та Іллічівському морських портах внаслідок встановлення фактів невідповідності ваги товарів відомостям, зазначеним у супровідних документах, у середньому за добу загальна сума митних платежів збільшилася на 1 млн.грн.
Міністерство доходів і зборів й надалі планує вдосконалювати практики мінімізації корупційних ризиків у митних та податкових органах, а також підвищувати ефективність системи внутрішнього аудиту з акцентом на превентивні заходи у протидії корупції. Таку задачу поставив Міністр Олександр Клименко перед новопризначеним начальником Головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів Олександром Стетюхою.